Array ( ) Sing! - Elfen Lied - bloog.pl
Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 278 896 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Adoptowałem pieska o imieniu Edzio.


Dodatki na bloga

Postacie

czwartek, 26 czerwca 2008 21:29
 • Lucy - jest nastoletnią "Diclonius" w wieku około 18 lat. Posiada cztery vectory, których długość jest ograniczona do dwóch metrów (w mandze długość ani ilość jej wektorów nie jest sprecyzowana). W zasięgu dwóch metrów jest więc zwrotna i zabójcza, jest też w stanie użyć jakiegokolwiek obiektu w jej zasięgu jako pocisku by zabić wroga oddalonego od niej. Potrafi też uniknąć strzałów z większości standardowych broni. Lucy z powodu traumatycznych wydarzeń z dzieciństwa nienawidzi ludzi i zabija ich niejednokrotnie z zimną krwią. Jedyną osobą, której z pewnych powodów nie byłaby w stanie zabić jest Kouta.
 • Nyu - to druga osobowość Lucy, powstała w wyniku zranienia głowy Lucy przez postrzelenie z przeciwczołgowego karabinu. Nyū ma osobowość kilkuletniego dziecka i wykazuje dziecięcą ciekawość świata. Jest ona zupełnym przeciwieństwem Lucy. Jest łagodna i niezdolna do sadystycznych czynów. Nyū powraca do postaci Lucy, gdy zostaje gwałtownie zaatakowana, bądź uderzona w głowę.
 • Kouta- ma około dziewiętnastu lat. Przybywa do Kamakury, zamieszkując zamknięty rodzinny hotel i studiując na lokalnym uniwersytecie. Jest on niezwykle miły i opiekuńczy wobec otaczających go dziewcząt i ma poczucie obowiązku pomagania im w kłopotach. Będąc dzieckiem, był świadkiem traumatycznych wydarzeń, które jednak zatarł w swej pamięci pod wpływem szoku.
 • Yuka - to dziewiętnastoletnia kuzynka Kouty. Jest zakochana w Koucie odkąd byli dziećmi, a zainteresowanie Kouty osobą Nyū wywołuje w niej mimowolną zazdrość, czasem aż do granic racjonalności. Z powodu pojawiania się coraz to nowych dziewcząt (Lucy/Nyū, Mayu, Nana) Yuka ma napady wściekłści kierowane do Kouty.
 • Mayu - czternastoletnia dziewczyna, która z powodu "wykorzystywania" przez przybranego ojca i braku miłości od strony matki, ucieka. W końcu dochodzi do plaży gdzie znajduje małego psa, którego nazywa Wanta. Staje się on jej przyjacielem. Żyła w okolicznych dokach jednak Kouta wraz z Yuką zaadoptowali ją. Od tego czasy Mayu żyła z Koutą, Yuką i Nyū w Zajeździe pod Klonem.
 • Nana  to diclonius z numerem 7. Wcześniej była do końca posłuszna swojemu przybranemu ojcu. Chciała zaprowadzić (na prośbę ojca) Nyū z powrotem do laboratorium, jednak wskutek tego Lucy oderwała jej ręce i nogi. Z tego powodu Nana miała zostać uśpiona, ponieważ była tylko niebezpiecznym bytem. Jednak jej przybrany ojciec dał jej ręce i nogi, na których mogła chodzić za pomocą wektorów. Później Nana uciekła na swoich nowych kończynach, nie mając zielonego pojęcia o świecie (ponieważ całe życie spędziła w laboratorium) Mayu, Kouta, Yuka i Nyū chcieli ją przygarnąć. Nana poznała w Nyū - Lucy. Okazało się, że w niej kryją się dwie osobowości i koniec końców zamieszkała w zajeździe.
 • Mariko Kurama - diclonius z numerem 35. Najsilniejsza ze wszystkich dicloniusów. Znienawidzona i krzywdzona przez ludzi stała się bezwzględną maszyną do zabijania, dopóki nie zobaczyła swojego biologicznego ojca, przybranego ojca Nany. Chciał ją zastrzelić, aby przestała zabijać, jednak ona kochała jego całym sercem i chciała być mu posłuszna. Ojciec chciał spróbować naprawić swoje błędy i zacząć nowe życie z córką, jednak nie udało mu się to, ponieważ w niezwykle niebezpiecznej Mariko zostały załadowane (na wszelki wypadek) ładunki wybuchowe, które zostały zdetonowane, gdy niósł ją do domu.
 • Kurama  - profesor w laboratorium, ojciec biologiczny Mariko i przybrany ojciec Nany. Po nieudanej próbie samobójstwa zostaje ocalony przez Bandō, wraz z którym mieszka w szopie na plaży. Pod wpływem szoku spowodowanego śmiercią Mariko popada w skrajne szaleństwo, z którego wyciąga go później przybrana córka Nana.
 • Numer 3 - diclonius z numerem 3.Zaraziła profesora Kuramę wirusem wektora, przez co nie mógł mieć normalnych dzieci tylko dicloniusy.
 • Kanae  - młodsza siostra Kouty mająca ok.8-10 lat.Bardzo opiekuńcza w stosunku do brata i zazdrosna o inne dziewczynki.Jej ulubionym zajęciem było zbieranie muszelek.Została zabita przez Lucy poprzez rozcięcie jej na pół.
 • Bandō  - człowiek stworzony do zabijania.Jeden z członków "Specjalnej Grupy Szturmowej" (Ang. Special Assault Team, SAT). Po pierwszym spotkaniu z Lucy zostaje oślepiony i traci prawe ramie, które zostaje zastąpione mechaniczną protezą.Tak jak Lucy, jest osobą apatyczną.

http://www.gothme.net/data/media/19/Elfen_Lied_06.jpg
Podziel się
oceń
0
0

Fabuła

czwartek, 26 czerwca 2008 21:25

Historia rozpoczyna się pokazując nam młodą dziewczynę o imieniu Lucy, uciekającą w dziwnych okolicznościach z umieszczonego na wyspie u wybrzeży Kamakury laboratorium naukowego. Dziewczyna ucieka, zabijając przy tym dużą liczbę strażników przy użyciu swych nadprzyrodzonych mocy. Trafiona kulą z karabinu przeciwczołgowego w dziwny hełm który ma na głowie wpada z klifu do wody, tym samym wydostając się z wyspy. Dziewczyna jest "Dicloniusem" - istotą podobną do człowieka, posiadającą jednak dwa małe rogi na swej głowie, przypominające nieco kocie uszy. "Dicloniusy" swe telekinetyczne moce zawdzięczają "vectorom" - wyrastającym im z pleców niewidzialnym ramionom stanowiącym potężną broń.

Dzień po ucieczce Lucy, chłopak o imieniu Kouta przybywa do Kamakury, by spotkać się ze swą kuzynką Yuką. Chce on studiować na lokalnym uniwersytecie, dostał więc zakwaterowanie w postaci starego zajazdu należącej do rodziny Yuki, pod warunkiem spełniania w nim obowiązków dozorcy. Gdy Kouta w końcu spotyka Yukę, udaje się wraz z nią na plażę, którą to ostatnim razem odwiedzał, gdy był jeszcze dzieckiem. Dwójka bohaterów nieoczekiwanie znajduje u brzegu morza nagą, krwawiącą dziewczynę. Dziewczyną tą jest Lucy, która jednak w wyniku urazu głowy spowodowanego postrzeleniem wykształciła w sobie podwójną osobowość. W przeciwieństwie do okrutnej i wręcz sadystycznej Lucy, jej druga osobowość jest niezwykle łagodna, nieszkodliwa i na początku nie będąca w stanie wymówić niczego innego, poza "Nyū". Nie wiedząc co z nią zrobić, Kouta i Yuka biorą dziewczynę do opustoszałego hotelu w którym odtąd ma mieszkać Kouta i opiekują się nią, nadając jej imię "Nyū". Yuka szybko decyduje, iż najlepiej będzie jeśli zamieszka w zajeździe razem z Koutą i Nyū.

Kouta, Nyū i Yuka zaczynają przyzwyczajać się do mieszkania w zajeździe, a Nyū zaczyna pogłębiać stłumione w Koucie bolesne wspomnienia z jego przeszłości. Tymczasem laboratorium, gdzie Lucy była przetrzymywana zaczyna wysyłać zarówno ludzi, jak i Dicloniusy których celem jest schwytanie dziewczyny.


http://republika.pl/blog_hf_1337969/3817056/sz/elfen_lied_lucy_768p.jpg


http://www.markfox.org/images/elfen_lied_06.jpg

http://www.animegroup.ru/cover/elfen%20lied%201%20dvd%20obl.jpg
Podziel się
oceń
0
0

Wpisujcie się jak chcecie;*;* Pozdrawiam wszystkich odwiedzających

wtorek, 20 marca 2018

Licznik odwiedzin:  152 229  

Kalendarz

« marzec »
pn wt śr cz pt sb nd
   01020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Azor! Szukaj patyka!

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Ich bin...

Jestem jak papier w toalecie, będę kręcić się!
Mój żywot jest tak zakręcony jak i moja osoba! Strzeż się posępnego czerepa!
Powiedział Cezary i ugutował MASUO!

Statystyki

Odwiedziny: 152229
Wpisy
 • liczba: 323
Bloog istnieje od: 3636 dni
Adoptowałem chomiczka o imieniu Łatuś.


Dodatki na bloga
Adoptowałam pieska o imieniu Jackie.


Dodatki na bloga

Lubię to